Szkoła Koncepcja pracy Dokumenty Historia Nauczyciele Podręczniki Biblioteka Stołówka Dzwonki Ocenianie kształtujące Przyjęcie do szkoły Kalendarz roku szkolnego 2017/18

WIZJA SZKOŁY

Gimnazjum nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego jest nowoczesną szkołą szanującą tradycję.

MISJA SZKOŁY

Szkoła kształtuje postawę otwartości, szacunku, empatii i tolerancji, promuje kulturę osobistą młodego człowieka.
Poprzez profesjonalne podejście do pracy nauczyciele stwarzają optymalne warunki do rozwoju uczniów w poczuciu odpowiedzialności za własny rozwój.
Wzorując się na osobie Patrona kształtujemy postawę obywatelską, uczymy patriotyzmu.
Przygotowujemy młodych ludzi do podejmowania wspólnych zadań, kształtując umiejętność pracy w grupie.

WARTOŚCI

kultura osobista,
empatia,
profesjonalizm,
edukacja.

CELE:

Kształcenie

1. Kształcenie umiejętności zdobywania wiedzy.
  2. Korzystanie z oferty edukacyjnej i kulturalnej stolicy.
  3. Rozwijanie pasji.
  4. Kształcenie dla przyszłości w oparciu o wartości wynikające z tradycji Polski i Europy.

Opieka

1. Aktualizowanie regulaminu zasad bezpiecznego przebywania w szkole oraz wymaganie od uczniów jego respektowania.
  2. Zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w szkole.
  3. Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  4. Uczenie bezpiecznych zachowań.

Wychowanie

1. Kształtowanie zachowań uczniów zgodnych z wartościami wynikającymi z misji i wizji szkoły.
  2. Wspieranie rodziny.
  3. Podejmowanie działań o charakterze profilaktycznym.