• Celem pracy psychologa szkolnego jest zapewnienie opieki psychologicznej uczniom oraz udzielanie wsparcia rodzicom i nauczycielom w codziennych trudnościach. Psycholog prowadzi indywidualne spotkania z uczniami, ale również realizuje warsztaty psychoedukacyjne mające na celu m.in. rozwój umiejętności w zakresie zarządzania swoimi emocjami, asertywności, integracji, kreatywności, a także wielu innych umiejętności społecznych będących narzędziem do radzenia sobie w codziennym życiu. Psycholog podejmuje także działania interwencyjne w sytuacjach kryzysowych oraz aktywnie uczestniczy w działaniach wychowawczo-profilaktycznych na terenie szkoły. Kontakty z ludźmi i chęć pomagania to nie tylko praca, ale i pasja.

Aktualna oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicnej nr 8, ul. Stępińska 6/8:

Oferta_PPP_nr_8.docx

Psycholog szkolny