• Reedukator

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Zajęciami tymi objęte są dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu.  Służą one przezwyciężaniu i usuwaniu trudności w czytaniu i pisaniu, zarówno u dzieci w młodszym wieku szkolnym jak i w pracy z uczniami klas starszych. Zajęcia te pomagają dzieciom w samodzielnym i skutecznym uczestniczeniu w nauczaniu programowym. Dostosowane są do konkretnego przypadku ucznia, rodzaju jego dysfunkcji oraz stopnia i zakresu jego trudności. Uczniowie klas starszych uczą się zasad i reguł ortograficznych, pracy ze słownikiem oraz samokontroli. Ważnym elementem oddziaływań korekcyjno-kompensacyjnych na zajęciach jest dostrzeganie osiągnięć uczniów, gdyż poczucie sukcesu jest niezbędnym czynnikiem terapeutycznym.

Małgorzata Kliszewska

Poniedziałek – godz.8.50 – 9.35 – klasa 8b