• Wycieczka klas 7-8

• Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu edukacyjnego Spotkania z Historią odwiedzili Frombork, gdzie godnie uczcili rok Mikołaja Kopernika, spacerowali wieczorem nad Morzem Bałtyckim, przejechali całą Mierzeję Wiślaną.

Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie obozu koncentracyjnego Stutthof, gdzie minutą ciszy uczciliśmy pamięć zamordowanych jeńców.

Ostatni dzień to zwiedzanie największego zamku krzyżackiego w Malborku. Wrażenia niesamowite.

Chwile spędzone razem pozostaną wszystkim na długo w pamięci i często będziemy wracać wspomnieniami do pięknych miejsc.

relacja_z_wycieczki_-_Krystian_Hirsz_7a_.pdf

• Spektakl "Kolory"

• 26 kwietnia klasy 5-8 pojechały do Karolina/Otrębusy na spektakl zespołu Mazowsze pod tytułem "Kolory". Barwny musical bardzo się uczniom podobał. Dodatkową atrakcją był przejazd do teatru kolejką WKD:)

• Warsztaty z pierwszej pomocy

• W szkole gościliśmy uczniów z klasy ratownictwa medycznego z LXXV LO im. Jana Sobieskiego w Warszawie. Uczniowie z klas 6 i 7 pod okiem starszych kolegów uczyli się jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, np. bandażowali złamaną kończynę, tamowali krwotoki, a przede wszystkim uczyli się przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową.

• Mokotowskie Mistrzostwa w piłce nożnej

• W minionym tygodniu nasze drużyny (chłopców i dziewcząt) rywalizowały w Mokotowskich Mistrzostwach w piłce nożnej. Ciekawe doświadczenie, dobra zabawa jednak w tych rozgrywkach zakończyliśmy swój udział tylko na fazie grupowej.

• Łączy nas pamięć - Żonkile 2023

• 19 kwietnia 2023 przypada 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie klas 5a i 6b podczas lekcji techniki wycięli i złożyli papierowe żonkile - ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta z żonkilami właśnie, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

• Konkurs Tańca

• 13 kwietnia grupa uczennic z klas 1-3 zdobyła  wyróżnienie w Konkursie Tanecznym w Domu Kultury Dorożkarnia. Gratulujemy