• Gala konkursu Omnibus

• W środę 8 maja 2024 r. w szkole odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XIII Mokotowskim X Międzydzielnicowym Konkursie wiedzy „OMNIBUS – wiem… PRAWIE WSZYSTKO”.  Wśród zaproszonych znaleźli się: laureaci – uczniowie klas drugich i trzecich, rodzice oraz nauczyciele – koordynatorzy.

Na początku głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki p. Agnieszka Kania, która pogratulowała wszechstronnej wiedzy młodym, ambitnym i ciekawych wiedzy uczniom klas drugich i trzecich. Uroczystość swoim występem uświetnili: uczniowie klasy 2a i 2b przygotowywani pod czujnym  okiem wychowawczyń, chór szkolny pod opieką p. Jolanty Mikołajewicz, a także grupa taneczna uczniów klas drugich i trzecich z SP260pt. „Malowane dzieci” działająca w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod opieką p. Małgorzaty Kosman.

W części oficjalnej uczniowie, którzy zajęli miejsca od I do III, jak i uczniowie wyróżnieni odebrali dyplomy i nagrody. Podziękowania i dyplomy otrzymali również dyrektorzy szkół, których uczniowie zdobyli w sumie najwięcej punktów zajmując miejsca I, II lub III.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy konkursu nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej w SP260

• Zawody w czwórboju lekkoatletycznym

• W miniony poniedziałek uczniowie urodzeni w latach 2011-2013 wzięli udział w zawodach w czwórboju lekkoatletycznym.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za włożony wysiłek i reprezentowanie naszej szkoły!

• 🚲Rowerowy Maj🛴

• To już kolejny rok, kiedy nasza szkoła uczestniczy w akcji Rowerowy Maj. Promujemy zdrowe życie naszych uczniów. Pogoda dopisuje, dzieci bardzo chętnie uczestniczą w akcji. Przyjeżdżają na własnych rowerach, rolkach, deskorolkach i hulajnogach. Rowerowy maj to nie tylko nagrody materialne, kampania wpływa przede wszystkim na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych, promuje zdrowy styl życia i wspiera samodzielność dzieci.

• Projekt "Dzień baśni".

• Uczniowie klasy 4a wzięli udział w projekcie Dzień baśni.

Tego dnia każdy był inną postacią z baśni i opowiadał o swoich losach.

Uczniowie zaprezentowali nie tylko wyjątkowe przebrania, ale też wspaniale weszli w rolę wybranych postaci i chętnie udzielali wywiadów.

Wiedzę o baśniach wykorzystali również w konkursie Znawcy baśni, w którym

1 miejsce zajęła Joanna Pawelec,

2 miejsce zdobył Wiktor Pałka,

a 3 Ignacy Babiuch.

Wyróżniona została Wiktoria Stępniewska z klasy 4b.

Gratuluję i dziękuję za tak wspaniały udział w projekcie. Iwona Misiek

• Projekt "Współcześni bogowie greccy".

• Klasy 5a i 5b na języku polskim wzięły udział w mitologicznym projekcie Współcześni bogowie greccy.

Uczniowie przedstawili swoje wizje na to, jak dziś ubieraliby się bogowie i jakie mieliby atrybuty.

Swoją wiedzę o mitologii sprawdzili w quizie mitologicznym, w którym zwyciężyli:

Dawid Górnicki 1 miejsce

Yaroslav Płaksa 2 miejsce

Tymon Domagała 3 miejsce.

Gratuluję zwycięzcom oraz dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie.

Iwona Misiek