• Zdjęcie przedstawia drewniane klocki, posiadające napisy - PROBLEM, MEDIATOR, SOLUTION.
          • Międzynarodowy Dzień Mediacji 21.10

• W dniu 21 października 2021 r. (czwartek), obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji. Wszystkim mediatorom z tej okazji życzymy aby to sąd stał się alternatywną metodą rozwiązywania sporów, zaś mediacja metodą podstawową.

A wszystkich pozostałych zachęcamy do zapoznania się z wpisem przybliżającym tematykę mediacji, jako metody rozwiazywania konfliktów.

• Ślubowanie Klas Pierwszych

• Dnia 14 października do grona uczniów naszej szkoły podczas uroczystości Ślubowania zostały przyjęte dzieci z klasy 1a i 1b.

Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny. Wypadli doskonale i zachwycili wszystkich widzów - Rodziców, obie Panie dyrektor i obecnych na uroczystości Nauczycieli. Po złożeniu przysięgi Pani dyrektor Magdalena Smolis nie miała wątpliwości i pasowała wszystkich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 260 .

Witamy! Czołem pierwszaki! Powodzenia!

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• 10 października to szczególna data – w tym czasie na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Zdrowie psychiczne przejawia się dobrym samopoczuciem, pewnością i wiarą w siebie, poczuciem własnej wartości. Nasza kondycja psychiczna wpływa na sposób myślenia, odczuwania i działania. Zdrowie psychiczne pomaga w życiu codziennym w pełni cieszyć się z życia, pokonywać trudności oraz dokonywać właściwych wyborów.

Przejściowe złe samopoczucie, które pojawia się w reakcji na wydarzenia życiowe, może zdarzyć się każdemu. Zdarza się jednak tak, że „złe” myśli i spadek samopoczucia utrzymują się lub nie wynikają z żadnych konkretnych przyczyn.

Wiele osób ma trudności z mówieniem o swoich uczuciach i potrzebach. Rozmowy na temat zdrowia psychicznego są jednak czymś normalnym! Dzielenie się trudnymi emocjami z innymi jest dobrym sposobem radzenia sobie, zwłaszcza w nowej rzeczywistości.

Jeśli czujesz, że samodzielne radzenie sobie ze stresem i emocjami Cię przerasta, poszukaj wsparcia.

Pamiętaj, że jest wiele osób, które chcą i mogą Ci pomóc.

• Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2021

• Od wielu lat październik jest miesiącem, w którym Europejskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że są wśród naszych podopiecznych dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji będą odbywały się pod hasłem "Jesteśmy różni - jesteśmy razem".

W dniu 7 października, zgodnie z ustaleniami Europejskiego Towarzystwa Dysleksji, będzie szczególnie wyróżniony Dzień Świadomości Dysleksji.

Zachęcamy do zapoznania się z infografikami, stworzonymi w naszej szkole oraz publikacjami proponowanymi przez Polskie Towarzystwo Dysleksji:

J. Chmielewska „Czapka, lamy i kotomierz”

(opowiadanie dotyczące dziecka z dysleksją, książeczka z serii "Bajki² bez barier"

R. Jędrzejewska-Wróbel "Miasteczko"

(słuchowisko nawiązujące do problemów wykluczenia, opowiadanie pochodzi z książki "Wszystkie kolory świata")