• Pasowanie na czytelnika

• 14 grudnia 2023 roku uczniowie klas I odwiedzili Bibliotekę szkolną. Nie była to ich pierwsza wizyta. Wcześniej dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w bibliotece, wypożyczyły pierwszą lekturę, poznały serię „Czytam sobie”. Tym razem w świątecznie przystrojonej bibliotece pierwszoklasiści wysłuchali opowieści „Turkusowy miś” (autor Zofia Stanecka), poznali „Anatomię czytelnika”, wykazali się znajomością zasad, które powinien przestrzegać każdy czytelnik. Uczniowie klasy Ia przynieśli wykonane przez siebie ilustracje do lektury „Pilot i ja” Adama Bahdaja, a uczniowie klasy Ib recytowali wybrane wierszyki z książki Małgorzaty Strzałkowskiej „Wierszyki łamiące języki”.

Pani dyrektor Agnieszka Kania i pani wicedyrektor Małgorzata Kliszewska uznały, że uczniowie klas Ia i Ib mogą zostać czytelnikami. Po złożeniu przyrzeczenia pani Jolanta Mikołajewicz pasowała dzieci na czytelnika. Pani Dyrektor wręczyła nowym czytelnikom dyplomy oraz prezent, który znalazł się pod choinką – książkę „Wnuczka antykwariusza” autorstwa pani Justyny Bednarek. Do książki dołączona była broszurka dla rodziców. Książkę i broszurę otrzymaliśmy z Instytutu Książki, który od kilku lat przysyła dla pierwszoklasistów „Wyprawki Czytelnicze” w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”.