• Wycieczka do Krakowa, Oświęcimia i Chęcin.

• 19 października klasy 7 i 8 wyjechały na wycieczkę do Krakowa, Oświęcimia i Chęcin.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy zabytki Krakowa. Byliśmy na Wawelu, w Kaplicy oraz mieliśmy okazję zobaczyć i dotknąć dzwoń Zygmunta.

Następnie udaliśmy się na spacer ulicami Starego Miasta aż dotarliśmy do Kościoła Mariackiego gdzie podziwialiśmy ołtarz wykonany przez Wita Stwosza.

Drugi dzień rozpoczęliśmy spacerem po krakowskim Kazimierzu, gdzie zapoznaliśmy się trochę z kulturą żydowską a następnie udaliśmy się do Auschwitz i Birkenau.  Były to dla wszystkich trudne chwile. Poznaliśmy historię powstania obozu w Oświęcimiu jak również szczegóły życia i śmierci ludzi, którzy tam przebywali. Był to czas zadumy, zamyślenia. Oby nigdy więcej to się nie wydarzyło.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy ruiny zamku w Chęcinach, gdzie jak głosi legenda na murach pokazuje się duch królowej Bony, a pod bramą można spotkać ducha czarnego rycerza na koniu.

• Jesień w sadzie, w ogrodzie i w lesie

• Z okazji Dnia Jesiennych Owoców nasi uczniowie otrzymali (i prawie już zjedli!) 6 skrzynek pysznych jabłek i gruszek, które całe lato dojrzewały w sadach SGGW.

Dziękujemy SGGW oraz Pani Andrii Kistechok ze szkolnej Rady Rodziców!

W  październiku  na  1 piętrze mogliśmy podziwiać  stół z darami jesieni oraz dzieła przygotowane z  owych  darów przez uczniów klas 2a, 3b i 3a. Na stole znalazły  się  też przetwory  z  owoców i warzyw, które zbieramy  jesienią, przygotowane przez uczniów wraz z  ich  rodzicami oraz przez  Panie  nauczycielki. Całość wieńczył przepiękny koszyk z wykonanymi przez uczniów warzywami i owocami z  krepiny. Dzieci  z klas 1-3 podczas niektórych  lekcji zapoznawały  się z darami  znajdującymi  się  w jesiennym lesie, ogrodzie,  czy sadzie.

• Wizyta w Muzeum Literatury

• Klasa 7a była na wycieczce w Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza na Starym Mieście w Warszawie. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o życiu i twórczości poety.

• Ślubowanie Uczniów klas pierwszych

• W Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2022 roku w naszej Szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Uczestniczyli w niej uczniowie, rodzice, nauczyciele, Dyrekcja Szkoły oraz przedstawiciele szkolnej Rady Rodziców. Podczas wydarzenia uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie każde dziecko zostało pasowane przez Panią Dyrektor na ucznia naszej Szkoły i otrzymało akt pasowania ufundowany przez Radę Rodziców. Na koniec ten ważny dzień upamiętniliśmy wspólnym zdjęciem. W salach lekcyjnych na nowo pasowanych uczniów czekał słodki poczęstunek. Gratulujemy wszystkim świeżo upieczonym Pierwszakom!

• Spotkanie autorskie

• W poniedziałek 17 października, klasy 7 i 8 wzięły udział w spotkaniu z dziennikarką i pisarką, Panią Małgorzatą Karoliną Piekarską, autorką m.in. "Klasy Pani Czajki". Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a rozmowa z autorką książek dla dzieci i młodzieży okazała się bardzo ciekawa.