• Dzień chłopaka

• Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbyły się wybory Chłopaka z Klasą. Laureatem tytułu został Vitalij z klasy 8b. Gratulujemy!

• Warsztaty zoologiczne

• Pięknego jesiennego dnia klasa 5a wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego. Tam wzięliśmy udział w wyjątkowych warsztatach. Uczniowie mieli okazję dotknąć lub potrzymać węża, żółwia, patyczaka, agamę brodatą i wije oraz posłuchać ciekawych informacji na ich temat. W warsztatach wzięliśmy udział bezpłatnie w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier.

• Eliminacje Mokotowskich Mistrzostw w Piłce Nożnej.

• W czwartek  29 września reprezentujący nasza szkołę dziewczęta i chłopcy rozegrali przy ulicy Kazimierzowskiej eliminacje Mokotowskich Mistrzostw w piłce nożnej.Nasi chłopcy wygrali jedno spotkanie, a w drugim musieli uznać wyższość rywali. Nie wystarczyło to do wejścia do fazy finałowej.

Lepiej poszło naszym dziewczętom, które co prawda zanotowały podobny bilans jak chłopcy jednak w ich przypadku dało to przepustkę do dalszych gier.

W środę 5 października odbyły się dzielnicowe finały dziewcząt. Udało nam się zwyciężyć w pierwszym meczu, dzięki czemu znaleźliśmy się w strefie metalowej gdzie czekał nas trójmecz. Jedno spotkanie zakończyło się nasza porażką z późniejszymi mistrzyniami Mokotowa, natomiast drugie wygraliśmy i dzięki temu srebrne medale i okazały puchar za drugie miejsce w dzielnicy powędrowały na Zakrzewską.

Naszymi zespołami opiekował się Pan Piotr Włodarski.

Skład dziewcząt:7a: Ewelina Murawska, Aleksandra Strzemieczna; 7b: Martyna Bańka, Oliwia Okulus; 8a: Blanka Adamczyk, Weronika Pszczoła; 8b: Eliza Górska, Sofia Leniv, Gabriela Kowalczuk, Weronika Nycz.

Skład chłopców:7a: Krystian Hirsz; 7b: Krzysztof Chmielowski, Maksymilian Księżak, Mykyta Mushyt; 8a: Yaroslav Kaliuzhnyi, Witold Karpiński, Roman Makh, Dominik Rakowiecki, Kuba Walczak.

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy!

• Szkoła Talentów - dalsze informacje o akcji Lidla.

• Z wielką radością informuję Państwa, że SP260 im. Jana Matejki w Warszawie uczestniczy w akcji Lidla SZKOŁA TALENTÓW. Obecnie na koncie naszej placówki jest zebranych 503 Talenciaki (stan na 3 X 22r godzina 20:00). Każda placówka bierze udział w losowaniach nagród, ale szczęściu należy pomagać. Zgromadzone na koncie SP260 Talenciaki możemy wymienić na konkretną nagrodę.

Wiadomo nie od dzisiaj, że „W zdrowym ciele zdrowy duch”, dlatego zgodnie z tą maksymą chcielibyśmy , aby w SP260 pojawił się dla uczniów zestaw do badmintona (1200 Talenciaków). Duży kompletny zestaw zawierający wszystko, co jest potrzebne do uprawiania tego sportu w szkole. Zestaw zawiera:

· 20 rakietek do badmintona

· 2 puszki po 6 lotek do badmintona

· 1 torbę do przechowywania sprzętu

· 1 książeczkę z instrukcja wielu ćwiczeń

· 1 plakat z zasadami gry w badmintona.

Sadzę, że w zasięgu naszych możliwości jest zdobycie tej nagrody. Akcja trwa do 13 XI 2022r , każda osoba robiąca zakupy w Lidlu może wesprzeć akcję w SP260 dołożyć swój Talenciak.

Każdy TALENCIAK na wagę BADMINTONA!

Iwona Machniak-Przewłocka

• Oferta pracy - nauczyciel informatyki

•

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki zatrudni nauczyciela informatyki w wymiarze 18 godzin tygodniowo. Poszukujemy osoby zaangażowanej w pracę z dziećmi, odpowiedzialnej, kreatywnej, posiadającej wysokie umiejętności interpersonalne oraz wysoką kulturę osobistą.

CV prosimy przesłać na adres: sp260@eduwarszawa.pl