• Kolędowanie

• Czwartek 22 grudnia był ostatnim dniem przed przerwą świąteczną. Na drugim piętrze zebrali się uczniowie klas 4-8 i wspólnie zaśpiewali kilka kolęd.

Zdrowych, spokojnych Świąt!

Ponownie spotykamy się w szkole w poniedziałek 2 stycznia 2023 roku :)

• Wyjście do LO Cervantesa

•

W dniu 20 grudnia 2022r uczniowie klas pierwszych i trzecich oraz oddziału przygotowawczego zostali zaproszeni do XXXIV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa na występ chóru. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w premierze chóru, który zaprezentował kolędy i pastorałki z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W repertuarze damskiego chóru znalazły się utwory śpiewane a cappella oraz przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Dzieci z entuzjazmem, zaciekawieniem i w skupieniu wysłuchały repertuaru. Obdarzyły chórzystki gromkimi brawami. Z dziecięcą, rozbrajającą szczerością odpowiadały na pytania Dyrektor LO i wysłuchały Jej życzeń. Wspólnie z uczennicami LO zwiedziliśmy budynek w tym halę sportową, gdzie pod okiem trenera sprawdzaliśmy nasze umiejętności z piłki nożnej. Podziwialiśmy długie korytarze z ciekawymi grafikami i pracami plastycznymi uczniów. Oglądaliśmy budynek naszej szkoły z perspektywy okien LO. Ogromne zaciekawienie uczniów wzbudzały liczne, uśmiechnięte i życzliwe twarze nieco starszych kolegów z LO. To było fascynujące i nowe przeżycie , które pewnie jeszcze kiedyś powtórzymy. A może następnym razem to my będziemy witać licealistów w progach naszej szkoły?

Iwona Machniak-Przewłocka

• Wyniki konkursu "Las w słoiku".

• Rozstrzygnięty został konkurs Las w słoiku

Uczniowie wykazali się pomysłowością i starannością wykonania prac konkursowych. Wszystkie były bardzo piękne i oddawały różnorodność form lasu. Należało jednak wytypować najlepsze z najlepszych. Oto one.

1 miejsce: praca Oliwii Okulus z klasy 7 i Uli Pawlak z klasy 5

2 miejsce: praca Wiktorii Leskiej z klasy 6

3 miejsce" praca Igi Bąkowskiej z klasy 5.

GRATULUJEMY

• Laureaci konkursu "How about Christmas?"

• Uczniowie klasy 1a:

Ewelina Bałachtar i Wiktor Grzybowski

otrzymali wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie piosenki angielskiej

o tematyce świątecznej "How about Christmas?"

Serdeczne gratulacje dla młodych wokalistów.