• Wizyta Mikołaja

• 5 grudnia do Szkoły Podstawowej nr 260 zawitał długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Obdarował dzieci słodyczami i upominkami. Z nową enerią można było przystąpić do ubierania choinek.

Słodycze ufundowała Rada Rodziców.

• Warsztaty integracyjne z fundacją Vox Humana

• Uczniowie klasy 3B uczestniczyli 30 XI w bezpłatnych warsztatach i poznawali tajniki „Jak powstaje film” od pomysłu, aż po finałowy efekt. Samodzielnie wykonywali miniaturowe wprawki filmowe, dowiedzieli się co to jest i jak działa praksynoskop. Może kiedyś, któryś z uczniów dzięki tym warsztatom połknie bakcyla filmowca? Może zostanie sławnym reżyserem filmowym? Kto wie?

Klasa IVb również uczestniczyła w zajęciach integracyjnych Vox Humana. Integracja była super, tylko jak narysować Półwysep Skandynawski? Jaki on ma kształt, zaraz, zaraz, taki trochę jak biegnący pudel, uhmmmmm...

• 3b w Centrum Nauki Kopernik

•

25 listopada klasa 3B uczestniczyła w niezwykłej podróży. Rozpoczęliśmy od krainy dźwięków i wibracji, słuchaliśmy muzyki i tworzyliśmy ją na różnych instrumentach.  Dowiedzieliśmy się czym jest fala dźwiękowa. Następnie w strefie eksperymentów poświęconej przyrodzie i zachodzącym w niej zjawiskom oraz człowiekowi i ludzkiej percepcji świata fizycznego dokonywaliśmy odkryć i eksperymentów na własną rękę. Przekonaliśmy się , co czuje się , leżąc na „Łożu fakira”. W Teatrze Wysokich Napięć i Laboratoriów w przyciemnionym pawilonie poeksperymentowaliśmy ze światłem i kolorami. Próbowaliśmy zrozumieć wystawę „Przyszłość jest dziś”, która uzmysławia problemy związane z globalnym ociepleniem i przyszłością człowieka jeśli nie zaczniemy działać już dziś na rzecz środowiska i klimatu. Ukazuje różne rozwiązania technologiczne i zagrożenia czyhające na relacje człowieka z człowiekiem. To była niesamowita podróż.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia w SP260

• W  czwartek (24 XI 22r) uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przygotowawczego w SP260 spotkali  się na korytarzu I piętro z wychowawcami i nauczycielami świetlicy szkolnej. Wspólnie świętowali Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie usłyszeli opowieść o historii Światowego Dnia Pluszowego Misia, odgadywali znane postacie najsłynniejszych misiów, bohaterów książek i bajek dla dzieci. Pokonywali tor przeszkód, próbowali słodkiego miodku, układali misiowe puzzle oraz poznali historię najsłynniejszego niedźwiedzia, w stopniu kaprala z 2 Korpusu Artylerii – Misia Wojtka. To tylko fragment naszego wspólnego spotkania. Na zakończenie zabawy  dzięki  Radzie Rodziców przy SP260 uczniowie otrzymali słodkie Misie Haribo.  Identyczny słodki akcent otrzymali uczniowie klas 4-8. Serdecznie dziękuję za wspólną zabawę.