• Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

• Uczniowie klas VI i VII  w dniach 26-29 września uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Nocowaliśmy w domkach u podnóża Łysicy w Wilkowie .Pierwszego dnia wszyscy z powodzeniem szturmowali najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich -Łysice, powrót do domków nastąpił już po zmierzchu. Nazajutrz bawiliśmy się w parku rozrywki Sabat Krajno: byliśmy w parku linowym, oglądaliśmy filmy w kinie 6 D, miniatury najpiękniejszych budowli na naszej planecie. Gdy starczyło energii graliśmy w piłkę siatkową i nożną na boiskach ośrodka Biały Łabędź. Środkami transportu była komunikacja miejska, PKS oraz PKP.

• Nasza szkoła uczestniczyła w corocznej akcji Sprzątanie Świata.

Uczniowie posprzątali otoczenie szkoły, jak również najbliższy park.

Od razu zrobiło się jaśniej i radośniej.

• 4a w Muzeum Azji i Pacyfiku

• Klasa 4a uczestniczyła w warsztatach dotyczących gier i zabaw azjatyckich zorganizowanych przez Muzeum Azji i Pacyfiku. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak bawią się dzieci w Azji, skąd pochodzą gry i zabawy w które my się bawimy i wiele innych ciekawych informacji.

Mogliśmy również zagrać w niektóre gry.

• Wybory do SU i Dzień Chłopaka

• W wyniku wyborów do organów Samorządu Uczniowskiego klas 4-8 zostali wybrani następujący Uczniowie i Uczennice:

1) Marcel Jaworski kl.5a

2) Maria Bogusz kl.6b

3) Antek Dołowy kl. 7a

4) Ivan Chernyshev kl. 7a

5) Wiktoria Leska kl. 7b

6) Alesya Yarets kl. 7a

Serdeczne gratulacje!

Wybory nie mogłyby się odbyć bez uczniów kl. 6a i 7a, którzy dystrybuowali karty do głosowania, zbierali głosy do urny i podliczyli je.

Kilka dni później z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta z SU złożyły życzenia kolegom i poczęstowały ich słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

W tym dniu Uczniowie i Uczennice w krawatach mogli uniknąć odpytywania przez nauczycieli – oprócz jedwabnych pojawiły się też bardzo udane egzemplarze papierowe😊