• Opera w kadrze

• 13 kwietnia klasy 4, 5, 6 i 7b wzięły udział w zajęciach w  Teatrze Wielkim w ramach projektu „Opera w kadrze”. Uczniowie zapoznali się z treścią „Czarodziejskiego fletu” Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wysłuchaliśmy fragmentów dzieła na żywo. Artyści poprowadzili dla nas mini warsztaty na temat powstawania spektaklu. Ogromne wrażenie na uczniach zrobiły również wnętrza Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

• Laureatki konkursu WERS

• Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami Międzyszkolnego Językowego Konkursu Poezji i Teatru WERS (Wspólna Europa Razem na Scenie):

Weronika Pszczoła kl. 8a – II miejsce w kategorii język francuski kl. 7-8

Mariya Gorchakova kl. 5a – III miejsce w kategorii język angielski kl. 4-6

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Spotkanie z Poezją Słowiańską

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w naszej szkole odbyło się „Spotkanie z Poezją Słowiańską”.

W tym dniu uczniowie polscy z klas 1-3 zaprezentowali wybrane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w oprawie muzycznej, a dzieci z Ukrainy i Białorusi przedstawiły wybrane wiersze w swoich ojczystych językach.

Uczniowie z klas 5-8 odczytali wiersze naszych klasyków: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Kamila Krzysztofa Baczyńskiego czy Czesława Miłosza w oprawie muzycznej Fryderyka Chopina.  Uczniowie z Ukrainy i Białorusi przedstawili wiersze m.in. Tarasa Szewczenko, Lesii Ukrainki, Volodimira Siusiury, Łyny Kostenko, Myhaila Gryszko czy też Adama Rusaka i Petrusia Brołki z muzyką filmową  kompozytora i dyrygenta Vladimira Cosmy.

W tle przewijały się slajdy obrazujące piękno krajobrazu Polski, Ukrainy i Białorusi.

Wszyscy występujący w programie zostali nagrodzeni gromkimi brawami za piękną deklamację wierszy.

Program przygotowała p. Mariola Otolińska-Klimaszewska.

Wszystkie dzieci biorące udział w programie "Spotkanie z Poezją Słowiańską"  zostały zaproszone przez organizatorkę spotkania na słodki poczęstunek w ramach podziękowania.

• Wyniki XII Mokotowskiego IX Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy "OMNIBUS - WIEM ..... PRAWIE WSZYSTKO".

• Z ogromną radością ogłaszamy wyniki XII Mokotowskiego IX Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy "OMNIBUS - WIEM ..... PRAWIE WSZYSTKO", który był dedykowany uczniom klas drugich i trzecich szkół podstawowych. W konkursie brały udział szkoły z dzielnic: Mokotów, Praga płd, Śródmieście, Ursynów, Targówek, Wilanów.

Dziękujemy za udział wszystkim uczniom w naszym Konkursie.  Drodzy uczniowie, wykazaliście się wszechstronną wiedzą i zasłużyliście na pochwałę i uznanie.

Wielkie podziękowania kierujemy do nauczycieli i koordynatorów w poszczególnych placówkach, którzy podjęli trud przygotowania swoich podopiecznych i przeprowadzili Konkurs na etapie szkolnym. Słowa uznania należą się również dyrektorom szkół, którzy wspierali i motywowali do działania kadrę nauczycielską.

Wręczenie nagród odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki, w sali gimnastycznej, w dniu 30 maja 2023r (wtorek) o godz. 13.00

Do zobaczenia za rok w kolejnej edycji Konkursu OMNIBUS.

Organizatorki Konkursu OMNIBUS

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej w SP260