• Zielona Szkoła

• Dzień pierwszy - po drodze do Jantara zwiedziliśmy Gdański Długi Targ. Po zakwaterowaniu mieliśmy zajęcia taneczne i sportowe, a dzień zakończyliśmy dyskoteką 😁

Drugiego dnia rano graliśmy w Paparazzi i byliśmy na plaży. Po południu tworzyliśmy maszyny Goldberga i bawiliśmy się w podchody. Ostatnie zajęcia to gra wieczorna o nazwie Ślimak 🐌

Dzień trzeci - po śniadaniu poszliśmy na spacer do miasteczka, następnie odbyło się podsumowanie wyjazdu i udaliśmy się do autokaru by ruszyć w drogę powrotną 🚌

• Dzień Dziecka 2023

• 1 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców. Atrakcji było co nie miara, m. in.:

- malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki, prace plastyczne,

- bezpłatne lody, wata cukrowa i popcorn,

- biegi sztafetowe, rozgrywki piłki nożnej z udziałem nauczycieli,

- koncert skrzypka Jelonka.

Dopisały humor i pogoda.

Zwycięzcy zawodów sportowych otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Na koniec nauczyciele i rodzice zaśpiewali dla uczniów ponadczasowy przebój Majki Jeżowskiej "Wszystkie dzieci nasze są".

Ten kolorowy i radosny dzień długo pozostanie w naszej pamięci.

• Omnibus - rozdanie nagród

• W dniu 30 maja 2023r w Szkole Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XII Mokotowskim IX Międzydzielnicowym Konkursie Wiedzy „OMNIBUS – WIEM ......... PRAWIE WSZYSTKO” rok szkolny 2022/2023. Konkurs objęty Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Uroczystość uświetnił występ chóru SP260 z utworem pt. „Gdy dzieci tańczą” prowadzony przez p. Jolantę Mikołajewicz. Następnie w roztańczonym rytmie zaprezentowała się grupa taneczna uczniów klas 1-3 z SP260 prowadzona przez p. Małgorzatę Kosman z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w utworze pt. „Taniec żabek”. Uczennica klasy 1a Anastasiya z klasy 1a razem z kolegami i koleżankami z klasy recytowała wiersz pt. „Omnibus” p. Barbary Lisickiej. Uczniowie wyróżnieni i nagrodzeni za I-III miejsce otrzymali z rąk p. Dyrektor Agnieszki Dymińskiej dyplomy i nagrody. Na koniec finaliści i zaproszeni goście wspólnie pozowali do zdjęcia. Gratulujemy uczniom klas 2 i 3. Do zobaczenia za rok w kolejnej edycji Konkursu OMNIBUS.