• 130 rocznica śmierci Jana Matejki

          • 1 listopada obchodzimy 130 rocznicę śmierci Jana Matejki, naszego patrona, wybitnego malarza i patrioty. Z tej okazji przedstawiciele wszystkich klas uroczyście złożyli hołd pod pomnikiem Jana Matejki, przygotowali też plakaty i banery. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. 

          • Jaka strefa płatnego parkowania na Mokotowie?

          • 15 listopada rozpoczną się konsultacje społeczne na temat zmian na ulicach Mokotowa w związku z ewentualnym rozszerzeniem strefy płatnego parkowania. Uwagi do projektów będzie można zgłaszać do 15 grudnia 2023 roku. Dla mieszkańców zaplanowano spotkania w punktach konsultacyjnych oraz online. Strefa płatnego parkowania ma przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. W drugiej kolejności ma pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza dzielnicy. Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z najbliższej okolicy. Decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmują radni m.st. Warszawy. Zanim dojdzie do głosowania, stołeczny Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje analizy i projekty niezbędne do podjęcia decyzji. Aby jak najlepiej odpowiadały one potrzebom lokalnej społeczności, zostaną one skonsultowane z mieszkańcami.

            Podczas konsultacji mieszkańcy i mieszkanki będą mogli zapoznać się z koncepcją zmian organizacji ruchu i parkowania w części Mokotowa dla obszaru ograniczonego ulicami Żwirki i Wigury od zachodu; ulicami Woronicza, Domaniewską i Idzikowskiego od południa; ulicą Czerniakowską od wschodu oraz ulicami Gagarina, Różaną i Kulskiego od północy.

            Można również zgłaszać uwagi do obszaru, który obejmuje 134 ulice i ponad 8 tys. legalnych miejsc postojowych. Prezentowana koncepcja zakłada zachowanie takiej samej liczby miejsc do parkowania, czyli Miasto nie planuje na Mokotowie likwidacji miejsc parkingowych.

            Jak wziąć udział w konsultacjach?
            Aby ułatwić dyskusję, konsultowany obszar został podzielony na 4 mniejsze obszary. Każdemu z tych obszarów będzie poświęcone stacjonarne spotkanie otwarte, odbędą się również dwa spotkania w trybie online.

            1. Spotkania online

              *   22 listopada (środa) w godz. 17.00–19.30 dla całego obszaru (transmisja na YT)
              *   7 grudnia (czwartek) w godz. 17.00-19.30 dla całego obszaru (transmisja na YT)

            Spotkania online będą składać się z dwóch części:

            część I – od godz. 17:00 (spotkanie na platformie YouTube); podczas pierwszej części będzie można obejrzeć prezentację oraz zadawać pytania na czacie.

            część II – od ok. godz. 18:15 – moderowana dyskusja na platformie Zoom; w drugiej części będzie można porozmawiać z urzędnikami i projektantami. Ta część nie będzie transmitowana na YouTube.

            2. Stacjonarne spotkania informacyjno-konsultacyjne

              *   23 listopada (czwartek) w godz. 17.00-19.00 dla obszaru nr 2 w II Ogrodzie Jordanowskim, ul. Odyńca 6;
              *   28 listopada (wtorek) w godz. 17.00-19.00 dla obszaru nr 3 w II Ogrodzie Jordanowskim, ul. Odyńca 6;
              *   30 listopada (czwartek) w godz. 17.00-19.00 dla obszaru nr 1 w Technikum Ogrodniczym w Zespole Szkół nr 39, ul. Bełska 1/3;
              *     5 grudnia (wtorek) w godz. 17.00-19.00 dla obszaru nr 4 w XLIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha, ul. Dolna 6.
            Wszystkie uwagi związane z powiększeniem strefy można przesyłać na adres: sppnmokotow@zdm.waw.pl
            Informacje szczegółowe dostępne pod linkiem https://um.warszawa.pl/-/jaka-strefa-platnego-parkowania-na-mokotowie-

          • II Szkolny Bieg Niepodległości

          • W poniedziałek 13 listopada odbyła się II edycja Szkolnego Biegu Niepodległości. Rywalizowały ze sobą sztafety klas 4-8. Dziewczęta z klas A wystawiły swoją drużynę, podobnie klasy B. Według tych samych zasad stworzone były drużyny chłopców. Kwestiami organizacji zajęli się nauczyciele WF, panowie Wierzbicki i Włodarski. Kibicowali uczniowie klasy 5b z wychowawcą p.Tokarzewskim. Zarówno w biegu dziewcząt jak i chłopców zwyciężyli reprezentanci klas B, natomiast najważniejsze było upamiętnienie poprzez sport rocznicy odzyskania niepodległości. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

          • Święto Niepodległości

          • W przededniu 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające to ważne wydarzenie. Klasa 6b przygotowała inscenizację. Razem z uczniami liceum Cervantesa wzięliśmy udział w akcji szkoła do hymnu. SU (klasy szóste i siódme) zorganizowała akcję Żywa Flaga.