• Ulubione zwierzątko Pani Jesieni

• W październiku, w klasach I-III został ogłoszony konkurs plastyczno-techniczny pt. "ULUBIONE ZWIERZĄTKO PANI JESIENI". Dzieci miały za zadanie stworzyć jesiennego zwierzaka przy użyciu dowolnych materiałów, również tych naturalnych. Mogła to być praca przestrzenna lub płaska. Do konkursu zgłosiło się wielu uczestników, a ich pracę zachwyciły kreatywnością.  Okazało się również, że Pani Jesień ma liczne grono ulubionych zwierzątek

• Akcja charytatywna z okazji Dnia Pluszowego Misia

• Szkoła Podstawowa nr 260 włączyła się do akcji organizowanej przez Fundację Mam Marzenia z okazji Dnia Pluszowego Misia. Od ponad 9 lat wolontariusze zbierają dla dzieci potrzebujących wsparcia psychologicznego, a przebywających w szpitalach, pluszaki, zabawki. Zachęcam wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do drobnego gestu zgodnie z cytatem Platona: „Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra.”

Zbierane są WYŁĄCZNIE NOWE maskotki, gry, puzzle, artykuły szkolne oraz zabawki. Beneficjentami akcji (pacjentami) są dzieci od 1 dnia życia do 18 roku.

Maleńki pluszak może komuś sprawić ogromną radość, dać nadzieję ,a czasami zwyczajnie zapomnieć na chwilę o chorobie.

•NOWE pluszaki i inne wyżej wymienione drobiazgi można przynosić do SP260 w dniach 26 X 2022r do 23 XI 2022r i odłożyć do plastikowego pojemnika oznakowanego „Misiem” w holu na parterze SP260.

Już dzisiaj TY też możesz zostać WOLONTARIUSZEM – podaruj drobiazg, a pojawi się uśmiech. Gorąco zachęcam do dzielenia się DOBREM.

Iwona Machniak-Przewłocka

• Bieg Niepodległości

• Z okazji Święta Niepodległości w środę uczniowie naszej szkoły rywalizowali w sztafetowym Biegu Niepodległości zorganizowanym przez nauczycieli WFu, p.Wierzbickiego i p.Włodarskiego.

Startowały dwie drużyny dziewcząt i dwie chłopców. Każda drużyna złożona była odpowiednio z ucznia lub uczennicy klasy czwartej, piątej, szóstej, siódmej i ósmej.

Klasy A wystawiły swoje drużyny, a klasy B swoje. Rywalizację wygrały dziewczęta z klas B, a wśród chłopców górą byli reprezentanci klas A.

Był sport, była zabawa oraz upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Delegacja przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego przy pomniku Jana Matejki

• W dniu 27 października 2022 roku delegacja Samorządu Uczniowskiego klas I-III i klas IV-VIII złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze  pod pomnikiem Jana Matejki - patrona naszej szkoły . W tych szczególnych dniach Święta Wszystkich Świętych oraz Dnia Zmarłych jesteśmy myślami z osobami dla nas bliskimi  i wyjątkowymi , których nie ma już z nami. Postać Jana Matejki jest dla uczniów naszej szkoły szczególnie bliska .