• Finał akcji Szkoły Pełne Talentów

• Dzięki udziale w akcji Szkoła Pełna Talentów organizowanej przez Lidl Polska otrzymaliśmy pierwszą nagrodę  - grupowy zestaw plastyczny XXL, który został przekazany świetlicy szkolnej. Czekamy jeszcze na zestaw do badmintona oraz zestaw szachów (10 szt.). Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję przynosząc do szkoły talenciaki - kupony.

• 1a w Łazienkach Królewskich

• W czwartek 17 listopada 2022 klasa 1a uczestniczyła w wycieczce terenowej w Łazienkach Królewskich. Przewodnik wycieczki pokazał dzieciom najciekawsze obiekty i pomniki w parku łazienkowskim. Pomimo niesprzyjającej pogody dzieci wróciły bardzo zadowolone.

• Punkty nauki zdalnej dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

• 1 września w warszawskich szkołach rozpoczęły się lekcje. Miasto pamięta także o dzieciach i młodzieży z Ukrainy, które chcą kontynuować zajęcia online w ukraińskim systemie edukacji. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy punkty nauki zdalnej, w których można spokojne się uczyć w obecności opiekuna.

Punkty są wyposażone w komputery, drukarki i niezbędny sprzęt. Znajdują się w różnych dzielnicach Warszawy, tak by każdy miał do nich łatwy dostęp. Największy mieści się w Centrum Edukacji i Rozwoju przy ul. Towarowej 25A (https://liblink.pl/KAt4ERXpLq )

Oferujemy w nim również pomoc psychologiczną, możliwość nauki języka polskiego oraz różnorodne zajęcia rozwijające zainteresowania i pasje.Organizację punktów prowadzonych przez Miasto finansuje UNICEF Polska. Celem działań Warszawy jest zapewnienie wszystkim ukraińskim uczniom możliwości nauki; niezależnie od tego czy dołączą do polskiego systemu oświaty, czy pozostaną w systemie ukraińskim.

W działaniach tych wspierają Miasto organizacje pozarządowe, instytucje i firmy prywatne.

Zapraszamy do zdalnej nauki oraz korzystania z ciekawych zajęć!  Lista punktów do nauki zdalnej: https://liblink.pl/y2iF6vYLuK Mapa punktów do nauki zdalnej: https://mapum2.um.warszawa.pl (otwiera się w nowej karcie)

• Pasowanie na czytelnika

• 7 listopada w Bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak wypożycza się książki z biblioteki i jak trzeba się w bibliotece zachowywać. Pierwszoklasiści wysłuchali wiersza „Skarga książki” i poznali prośby książki – wskazówki jak należy dbać o książki. Następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, zostały pasowane na czytelnika i dostały pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści otrzymali również prezent – Wyprawki Czytelnicze. Dzieci otrzymały książeczkę „Pierwsze abecadło” oraz broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” (w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece.

Jolanta Mikołajewicz

• Święto Niepodległości.

• 10 listopada w ramach upamiętnienia odzyskania niepodleglości przez Polskę w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów pod opieką Pani Bożeny Szymczyk z udziałem chóru pod kierownictwem Pani Jolanty Mikołajewicz.

O symbolicznej godzinie 11:11 zgromadziliśmy się na szkolnym korytarzu i zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” dołączając do akcji "Szkoła do hymnu".

Był to podniosły a zarazem radosny, biało-czerwony dzień.