• Mobilny serwis rowerowy

• Mimo deszczowej pogody wielu uczniów naszej szkoły przyjechało 15 maja na rowerach, by oddać je do mobilnego serwisu rowerowego. Serwisanci nie tylko sprawdzili hamulce, światła, ale także naprawili przerzutki, naoliwili łańcuchy. Uczniowie otrzymali różnego typu gadżety: kolorowanki, krzyżówki, kodeks dobrego rowerzysty, zestaw lampek rowerowych. Mamy nadzieję, że poprawi to bezpieczeństwo młodych rowerzystów!

• Zawody lekkoatletyczne

• W miniony piątek oraz poniedziałek odbyły się Mokotowskie zawody lekkoatletyczne. Nasi reprezentanci odnotowali trzy niewątpliwe sukcesy:

Kuba Walczak z klasy 8a zajął drugie miejsce w biegu na 60m.

Dominik Rakowiecki 8a był także drugi z tym, że na 300m.

Obaj nasi zawodnicy będą mieli możliwość wystąpienia w Mistrzostwach Warszawy jako reprezentanci Mokotowa.

Trzecim sukcesem jest zajęcie trzeciego miejsca i co za tym idzie zdobycie brązowych medali przez naszą sztafetę, w której skład oprócz dwóch wymienionych wcześniej chłopców wchodzili: Witold Karpiński 8a i Vitalii Petriv 8b.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom reprezentującym naszą szkołę!

• Serwis rowerowy

• Uczniu!

Przygotuj swój rower na aktywne dojazdy ze Szkolnym Serwisem Rowerowym!

15 maja 2023 r. w godzinach od 7:30 do 15:30 będzie możliwość bezpłatnego przeserwisowania jednośladu na terenie naszej szkoły w ramach kampanii Rowerowy Maj. Przed lekcjami przyprowadź swój pojazd na duże boisko, a serwisanci sprawdzą jego stan techniczny, dokonają drobnych napraw, a także odpowiedzą na nurtujące Cię pytania związane z rowerami.Sprawdzony rower odebrać będziesz mógł po skończonych lekcjach.

Z usług Szkolnego Serwisu Rowerowego w pierwszej kolejności mogą skorzystać uczniowie, a w przypadku wolnych miejsc także nauczyciele i rodzice/opiekunowie.Serdecznie zapraszamy!

• Święto Konstytucji 3 Maja

•                      Na sali gimnastycznej odbył się apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pani Bożena Szymczyk, nauczyciel historii, przypomniała najważniejsze fakty związane z tym wydarzeniem. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali wykonane przez uczniów plakaty o tematyce patriotycznej. Portrety twórców Konstytucji narysowała Iga Bąkowska z kl. 5b. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór szkolny pod kierownictwem Pani Jolanty Mikołajewicz.