• Zwiastuny wiosny

• Wyniki konkursu fotograficznego Zwiastuny Wiosny:

I miejsce Dawid Górnicki klasa 4a

II miejsce Yaraslau Lebedeu klasa 8b

III miejsce Kachurovsky Denis klasa 4b

Wszystkim, którzy wzięli udział serdecznie dziękuję. Każdy z uczestników zostanie nagrodzony.

Organizator konkursu

Krystyna Nowicka-Falkowska

• Kongres Pamięci Narodowej

• Relacja uczennicy kl. 7a - Gabrieli Martynik:

14 Kwietnia, uczniowie naszej szkoły pojechali na Kongres Pamięci Narodowej,organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej (IPN), który odbywał się w PGE Narodowym.

Na miejscu była część wojska, która pokazała nam jak wojskowi funkcjonowali w czasach wojny. Opowiedzieli nam jak się żyło w tamtych czasach, jak było ciężko walczyć i nie tylko. Mogliśmy założyć kask i kamizelkę kuloodporą, a następnie sprawdzić swą siłę i przejść tor przeszkód.

Gdy już weszliśmy do stadionu, było wiele atrakcji np: skladanie figurek i samolotów (z czasów wojny) z papieru, fotobudka i wiele innych. Po obejściu wszystkich atrakcji zjedliśmy i obejrzeliśmy kawałek panelu dyskusyjnego "Edukacja dla pamięci".

Następnie z okazji trwającego roku Józefa Mackiewicza, w związku z obchodzonym 120-leciem jego urodzin IPN przygotował film (pierwszy taki film fabularny poświęcony tej postaci) pt. "Czarny sufit".

Wyszliśmy z tamtąd z dobrym humorem, ponieważ spędziliśmy miło czas. W drodze powrotnej nie zabrakło śmiechów i pozytywnych komentarzy na temat wyjścia. Na pewno ta wycieczka zapadła nam w pamięć.